aktualnoŚci

zobacz więcej artykułów

20-05-2017

Nowe boisko na "Serbinowie"

artykuł

Od końca maja br. na osiedlu „SERBINÓW" można już korzystać z nowoczesnego, wielofunkcyjnego boiska o polipropylenowej nawierzchni. Przedsięwzięcie to zostało zrealizowane dzięki zaangażowaniu prezesa „Krasnostawian” Marcina Wilkołazkiego, który działania w tym kierunku rozpoczął jeszcze w roku 2015.

- Realizacja tego przedsięwzięcia kosztowała mnie wiele energii, ale tym bardziej mam satysfakcję, że pomimo początkowego braku przychylności ze strony Urzędu Miasta, udało się wykonać tę inwestycję. Atrakcyjne i bezpieczne boiska osiedlowe zachęcają bowiem do aktywnego wspólnego spędzania czasu wszystkich, niezależnie od wieku - podsumowuje Marcin Wilkołazki.

artykuł

Po remoncie obiekt zyskał syntetyczną i funkcjonalną nawierzchnię oraz nowy profesjonalny osprzęt (bramki, kosze). Będzie więc możliwa gra zarówno w piłkę ręczną, nożną jaki i w koszykówkę. Nawierzchnia boiska została wykonana w technologii polipropylenowej – modułowej, która jest najlepiej przystosowana do potrzeb wielofunkcyjnych boisk osiedlowych. Jest bardzo odporna na uszkodzenia mechaniczne, dlatego można na nią wchodzić w zasadzie w każdym obuwiu – nie tylko sportowym, a nawet w rolkach czy wjeżdżać rowerem. Dodatkowo boisko posiada amortyzację poziomą, która jest bardzo istotna w kontekście bezpieczeństwa i wpływu na układ mięśniowo-szkieletowy użytkowników.

Copyright Krasnostawianie 2014